Home » Klasa-str » Rozliczenia przez Internet » Rozliczanie PIT online – najistotniejsze informacje

Jedną z najbardziej komfortowych metod na złożenie deklaracji rocznej jest uzupełnienie PIT-u w sieci. Przy wykorzystaniu stworzonych specjalnie do tych zamiarów programów, wszystko będzie zdecydowanie prostsze. W jaki sposób wobec tego rozliczyć się wykorzystując do sieć?

portal dla podatnika

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko musimy znaleźć właściwy portal podatkowy, z którego pobierzemy potrzebny program. Takich serwisów jest naprawdę dużo, więc nie będziemy mieć kłopotu z odnalezieniem właściwego. Najlepiej jest wybierać programy ze sprawdzonych witryn, aby posiadać dostęp do wszystkich ich możliwości. Po ściągnięciu zabieramy się za jego instalację, która przebiega szybko. Operacja nie jest złożona – wystarczy kierować się kolejnymi wskazówkami, zaakceptować licencję oraz wybrać miejsce na dysku, w którym ma się znajdować. Program powinien włączyć się automatycznie, jeżeli nie – klikamy we właściwą ikonę. Jak się nim posługiwać? W pierwszym etapie najczęściej zaznaczamy czy rozliczamy się samemu, czy z małżonkiem.

Musimy również zaznaczyć, jeżeli samotnie wychowujemy dziecko, później z kolei przechodzimy do uzupełniania danych osobowych. Podajemy imię i nazwisko, swój numer PESEL, datę urodzin, jak również nazwę urzędu i adres, w jakim zlokalizowana jest jego siedziba. Programy sugerują zawartość, starczy wpisać początek wyrazu, np. część miejscowości. W dalszej kolejności należy wpisać swoje zarobki i zaznaczyć możliwe ulgi. W programie można również podać na konto której fundacji chcielibyśmy przesłać 1 % swojego podatku. Nie zapominajmy o tym, gdyż w prosty sposób można pomóc osobom, jakie tego potrzebują. Program samodzielnie dokonuje wszystkich koniecznych obliczeń, zatem nie musimy się obawiać o popełnianie błędów. Co ważne, uzupełnione zeznanie możemy przesłać od razu do Urzędu Skarbowego albo wydrukować dokument. Takie programy są naprawdę łatwe i nadzwyczaj wygodne.

Rozliczanie PIT 2014 online to świetna metoda, by sprawnie wysłać rozliczenie do US – . Nie tylko unikniemy kolejek, lecz również wszystko zrobimy z fotela we własnym domu. Nie będziemy musieli jechać do Urzędu, marnując czas na korki oraz niepotrzebne nerwy. Warto jest skorzystać z scharakteryzowanej możliwości, a na pewno posłużymy się tym sposobem w każdym kolejnym roku oraz jeszcze nieraz docenimy powyższe pozytywy.